Tango!

7.10.2017r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wyjątkowy koncert, podczas którego dwóch urugwajskich muzyków: śpiewak Nelson Pino i pianista Alvaro Hagopian udowodnią, że tango można śpiewać! Koncert odbędzie się z okazji 100-lecia skomponowania tanga „La Cumparsita” przez Urugwajczyka, Gerardo Mattos Rodrigueza. Artyści zaprezentują najpiękniejsze tanga pochodzące z Argentyny i Urugwaju.

Bilety można kupić online oraz na recepcji głównej hotelu w cenie 39 zł.

Serdecznie zapraszamy!

O artystach:

Nelson Pino, nazywamy „Ambasadorem Tanga” od 30 lat z powodzeniem propaguje tango podczas  koncertów na całym świecie. Zadebiutował w roku 1981 razem z orkiestrą Waltera Mendeza, później występował już jako solista w orkiestrze znanego mistrza Donata Racciatti. Pojawiał się na scenie również z innymi sławnymi orkiestrami, takimi jak Juan Carlos Croccia i Antonio Cervino. W roku 2009 został zaproszony przez Generalny Sekretariat Iberoamerykański, kierowany przez Enrique Iglesiasa, aby zaprezentować się w takich miastach jak Madryt i Saragosa. 

Alvaro Hagopian - Był członkiem większości orkiestr tango z Urugwaju, grając z ważnymi postaciami z gatunku, towarzysząc wielu piosenkarzom z obu stron rzeki La Plata, uczestnicząc w różnych festiwalach z tego gatunku i rozprzestrzeniając przy okazji miejską muzykę aż do Europy. Był organizatorem muzycznym spektaklu ,,Adagio” - Zitarrosa Orkiestry Filharmonii z Montevideo. Kierował muzycznie, występując i umilając dźwiękowo różne spektakle teatralne i musicale, jak i wystawy artystyczne. Był członkiem Kwintetu Nestora Vaza, Orkiestry Matos Rodriguez- La Cumparsita, Kwintetu Camandulaje i spektaklu Tango Mayor.