Opłatek Maltański 2020

W tym roku, już po raz siódmy, planujemy organizację Opłatka Maltańskiego, którego celem jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Po raz kolejny wydarzenie dedykujemy dzieciom i młodzieży z domu dziecka, z rodzin zastępczych, z ośrodków wychowawczych oraz dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji.

Honorowy Patronat nad Opłatkiem Maltańskim w Dworze Kombornia objął JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal oraz Jerzy Baehr - Prezydent Zakonu Polskich Kawalerów Maltańskich. Opiekę duszpasterską sprawować będzie ks. Andrzej Wydrzyński.

Marzymy o tym, by jak co roku podczas kolacji były opłatek i życzenia, modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna ufundowana przez Restaurację Magnolia. Zależy nam na wspólnym kolędowaniu, choince i uroczyście nakrytych wigilijnych stołach, które będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Planujemy, by Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom i młodzieży prezenty i paczki z najpotrzebniejszymi artykułami.

O akcji

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 19 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:

  • poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
  • poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

Opłatek Maltański 2019 »

Zapraszamy do pomocy

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Tegoroczne przygotowania już zostały rozpoczęte. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!