Opłatek Maltański - Wieczerza Wigilijna w Dworze Kombornia

Wieczerza Wigilijna odbędzie się 10.12.2019  w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym Dworu Kombornia. Honorowy Patronat nad tym uroczystym przedświątecznym spotkaniem objął JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Opiekę duszpasterską podczas całego spotkania sprawować będzie ks. Andrzej Wydrzyński.

Jak co roku podczas kolacji będzie opłatek i życzenia, będzie modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna ufundowana przez Restaurację Magnolia. Będzie wspólne kolędowanie, a choinka i uroczyście nakryte wigilijne stoły będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Święty Mikołaj rozda wszystkim dzieciom prezenty, a każda dorosła osoba otrzyma paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami.

O akcji

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 18 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:

  • poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
  • poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

Opłatek Maltański 2019 »

Zapraszamy do pomocy

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Tegoroczne przygotowania już zostały rozpoczęte. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!