Karboksyterapia

Karboksyterapia (zwana również „bąbelkowym zabiegiem”) czyli terapia dwutlenkiem węgla jest bezpieczną, mało inwazyjną i klinicznie sprawdzoną metodą stosowaną do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, z ogniskami łuszczycy, owrzodzeniami i ciężko gojącymi się ranami.

Terapia CO2 jest w pełni bezpieczną, dającą wspaniałe efekty metodą, znaną od osiemdziesięciu lat. Została odkryta we Francji w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Niezwykłe w karboksyterapii jest to, że przynosi zupełnie inne efekty w zależności od miejsca aplikacji. CO2 wstrzyknięty w skórę twarzy gwarantuje rewitalizację i odświeżenie cery, redukcję „worków” i cieni pod oczami. Zaaplikowany w ciało leczy blizny i rozstępy, zmniejsza cellulit czy otyłość miejscową. W skórę głowy - wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe, ma dobroczynny wpływ na zmiany łuszczycowe.

   

Działanie

Jak działa karboksyterapia?
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym (w zależności od wskazań) precyzyjnym wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia Concerto. CO2 przenika do okolicznych tkanek, uruchamiając  szereg mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie zwiększonych ilości tlenu do poddawanej zabiegowi części ciała. Dwutlenek węgla wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie i dotlenienie tkanek. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, odnowę komórek, stymulując produkcję kolagenu i elastyny - zwiększa sprężystość skóry.

Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Karboksyterapia to o skuteczna metoda:

  • redukująca intensywny cellulit,
  • łącząc chemiczny i mechaniczny wpływ - niszcząca komórki tłuszczowe,
  • redukcji podwójnego podbródka,
  • minimalizowania rozstępów (60-80%),
  • leczenia blizn,
  • usuwania zmarszczek,
  • przywracania jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała,
  • minimalizująca „worki” i cienie pod oczami
  • wzmacniania i regeneracji cebulek włosowych oraz zapobiegania dalszej utracie włosów.

Gabinety ChocoWine SPA czynne są w godzinach:

10:00 - 21:00 (poniedziałek - piątek)
9:00 - 21:00 (sobota)
9:00 - 13:00 (niedziela i święta)

Rezerwacja terminów pod nr tel.: 13 435 43 60 lub adres e-mail spa@dworkombornia.pl

 

Zapraszamy!!!

Rezerwacja