Kavitation

Peeling kawitacyjny jest metodą oczyszczania skóry. Głęboko regeneruje i odświeża skórę  poprzez jej efektywne oczyszczenie na dużej głębokości. To zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej słyszalność ucha ludzkiego (powyżej 20kHz), które oddziałują na skórę poprzez przyjemną wibrację i mikromasaż. Z pomocą tego zabiegu można usunąć nadmiar sebum z porów i mieszków włosowych, pozbyć się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii.

 

Zalety zabiegu

Po zabiegu skóra jest gładka, jaśniejsza, nie występuje ryzyko podrażnienia. Dzięki kawitacji usunięte zostają zrogowaciałe komórki naskórka, nadmiar łoju, zostają odblokowane ujścia mieszków włosowych. Ważnym elementem zabiegu jest efekt bakterio i grzybobójczy- w przypadku skór trądzikowych. Ponadto ultradźwięki działają stymulująco, pobudzają metabolizm komórkowy, poprawia się mikrokrążenie, dotlenienie komórkowe, przyspiesza odnowa struktur komórkowych.

Peeling kawitacyjny może być wykonywany w serii lub stanowić przygotowanie do zabiegu pielęgnacyjnego. Przy cerze trądzikowej (w zależności od stopnia zaawansowania), zabieg powinien być  wykonywany co dwa tygodnie, a potem raz w miesiącu. W pielęgnacji skóry normalnej lub suchej co 3– 4 tygodnie.