Salon Win Karpackich już otwarty!

 

 Miło nam poinformować, iż dniu 16 grudnia 2013r nastąpiło oficjalne otwarcie Salonu Win Karpackich. Salon urządzony został w XVIII-wiecznej piwnicy na terenie zespołu dworskiego w Komborni i mieści reprezentatywną kolekcja win z regionów winiarskich Karpat, leżących na terenie Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, i Polski.

Goście odwiedzający Salon będą mogli przez 60 minut smakować wina udostępnione do degustacji. Jako że, jak nam wiadomo, jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie w takiej formule i tak znacznej ilości można będzie spróbować win z Karpat, mamy nadzieję że Salon Win Karpackich stanie się interesującym punktem na kulinarno-enologicznej mapie miejsc koniecznych do odwiedzenia.

Salon Win Karpackich jest współczesnym odniesieniem do bardzo długiej tradycji. Niegdyś, leżące przy trakcie węgierskim, piwnice dworskie w Komborni pełne były nie tylko węgierskiego wina. Znamy historyczne przekazy świadczące o zaangażowaniu dawnych właścicieli Komborni w budowę samego traktu, dzięki któremu wina od naszych południowych sąsiadów trafiały na stoły polskich królów i szlachty.

Ze stwierdzeniem, że na smak i aromat wina decydujący wpływ ma terroir nikt dziś nie dyskutuje. To sprawia, że trudno znaleźć bardziej "lokalny" produkt niż wino, trudno poznać lepiej charakterystyczny "smak" danego miejsca niż poprzez smak i bukiet wina, które tam się rodzi. Wino w Karpatach ma znacznie dłuższa historię niż to, które powstaje w Nowym Świecie. Niezasłużenie jest u nas stosunkowo słabo znane. Salon zaprasza do enopodróży po regionach karpackich i bliższego poznania jak pachną i smakują.

Zapraszamy do odwiedzania Salonu Win Karpackich!