Opłatek Maltański - Wieczerza Wigilijna w Dworze Kombornia

Już po raz kolejny wspólnie z Zakonem Maltańskim i GOPS w Korczynie przy wsparciu Maltańskiej Służby Medycznej mamy przyjemność organizować wieczerzę Wigilijną Opłatka Maltańskiego dla 160 osób: dzieci z rodzin wielodzietnych, osób potrzebujących, samotnych i niepełnosprawnych.

 

Wieczerza Wigilijna odbędzie się 14.12.2017 o godzinie 13.00 w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym Dworu Kombornia. Honorowy Patronat nad tym uroczystym przedświątecznym spotkaniem objął JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Opiekę duszpasterską podczas całego spotkania sprawować będą: ks. proboszcz Edward Sznaj oraz ks. Andrzej Wydrzyński.

Jak co roku podczas kolacji będzie opłatek i życzenia, będzie modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna ufundowana przez Restaurację Magnolia. Będzie wspólne kolędowanie, a choinka i uroczyście nakryte wigilijne stoły będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Święty Mikołaj rozda wszystkim dzieciom prezenty, a każda dorosła osoba otrzyma paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami.

O akcji:

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 15 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:

- poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:

- poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

Zapraszamy do pomocy:

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Tegoroczne przygotowania już zostały rozpoczęte. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

§ wpłata pieniężna na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP: 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem „Opłatek Maltański, Dwór Kombornia”(jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

§ pomoc rzeczowa
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomoc rzeczową prosimy przekazywać Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie ul. Wyspiańskiego 20, kontaktując się uprzednio z p. Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, e mail: dariusz.salata@zakonmaltanski.pl). 

§ pomoc organizacyjna
Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy – osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości. 

Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!