Warsztaty Tworzenia Czekolady

Zapraszamy Państwa na Warsztaty Tworzenia Czekolady - przygodę dzięki której poznacie tajemnice powstawania słodkich tabliczek.

Dwór Kombornia Hotel & SPA - ChocoWine

 

Na początek warsztatów uczestnicy śledząc krok po kroku proces powstawania czekolady, poznają jej krótką historię, od ziarna kakaowego do tabliczki.
Następnie Chocolatier prowadzi pokaz i opowiada  na czym polega obróbka ręczna czekolady od temperowania „kapryśnej damy”, czyli rozgrzewania czekolady, jej studzenia po wylewanie tabliczek czekolady i ich dekorowanie. Uczestnicy Warsztatów nie są tylko biernymi obserwatorami, zostają zaproszeni do czynnego udziału w procesie powstawania czekolady. Każdy z uczestników ma okazję do spróbowania swoich sił w roli Czekoladowego Mistrza i przystąpić do temperowania czekolady oraz własnoręcznego tworzenia pysznych tabliczek – wylewania do form i dekorowania. Uczestnicy Warsztatów dostają w prezencie własnoręcznie zrobione przez  siebie słodycze.

 

Wytwarzane podczas  warsztatów czekolady są produktem najwyższej jakości z najlepszej belgijskiej czekolady ozdabiane liofilizowanymi owocami i są produktem w 100% naturalnym.

Serdecznie zapraszamy!!!