Fotorelacja z Warsztatów Tworzenia Czekolady - 15.07.2017r.

15.07 w naszym dworze w ramach „Lipca z czekoladą” odbyło się najsłodsze wydarzenie w okolicy – Warsztaty Tworzenia Czekolady!

Spotkanie podzieliliśmy na dwie części: pierwszą merytoryczną, podczas której uczestnicy poznali historię słodkich tabliczek, proces ich powstawania i mnóstwo ciekawostek....

Obejrzeliśmy także krótkie filmy: "Z wizytą na plantacji kakaowca" oraz "W fabryce czekolady, by pokazać – jak praca nad czekoladą wygląda „od kuchni".

W drugiej części przeszliśmy do wyczekiwanej praktyki! W czasie, gdy dworski Szef Kuchni pracował nad przygotowaniem odpowiedniej konsystencji czekolady.....

... uczestnicy zapoznawali się z poszczególnymi etapami pracy nad własnymi tabliczkami.

Fartuszki i czepki założone, a więc bezpiecznie można zacząć czekoladową przygodę!

Przed nałożeniem płynnej czekolady do foremek, trzeba ją odpowiednio przygotować. Dlatego też wszyscy uczestnicy przystąpili do procesu temperowania – czyli rozpuszczenia czekolady, chłodzenia i znowu delikatnego podgrzania, aby masło kakaowe w niej zawarte, ustabilizowało się. To wszystko po to, by czekolada po zastygnięciu miała ładny połysk i nie roztapiała się w zetknięciu z dłonią.

Szef Kuchni – Marcin zaprezentował w jaki sposób należy nakładać czekoladę do foremek i przygotował swoje pierwsze tego dnia tabliczki z truskawkami.

A teraz – do dzieła! Każdy z uczestników dostał swoje foremki oraz zestaw owocowych dodatków i praca nad własnymi czekoladami ruszyła! 

Do dyspozycji były zdrowe, naturalne, liofilizowane owoce m.in.: truskawki, jabłka, jagody.

A w kwestii dekoracji i zdobień tabliczek – ograniczała uczestników jedynie wyobraźnia!

W czasie, kiedy czekolady zastygały w chłodni, zabraliśmy się do pracy nad drugą porcją czekoladowych pyszności – owoców w czekoladzie!

Trzeba szczerze przyznać, że część przysmaków oblanych czekoladą nie dotrwała do zastygnięcia Uśmiech  Po prostu – nie można się im było oprzeć!

Nie zabrakło też czekoladowych serduszek dla Rodziców!

A oto i czekoladowe dzieła naszych uczestników. Mają talent! Uśmiech

Na zakończenie sobotniego spotkania dla każdego przygotowaliśmy pudełeczka ze wszystkimi czekoladowymi wyrobami, które jak się dowiedzieliśmy, będą po części wyjątkowymi prezentami dla bliskich osób. 

Były to pierwsze warsztaty z otwartymi zapisami. Po pozytywnych komentarzach wszystkich uczestników, niesamowitej atmosferze i nowych zapytaniach  - już zastanawiamy się nad kolejnymi terminami! Uśmiech 

A więc jeśli tym razem ta słodka zabawa Cię ominęła – nic straconego!

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

 

 

 

 

Rezerwacja